Pobjeda Krupe protiv Širokog Brijega

Fudbaleri Krupe savladali su Široki Brijeg u okviru 17. kola BHT Premijer lige BiH rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Nikola Dujaković. Pobjedom protiv Širokog Brijega Krupa je ostvarila tri nova boda i trenutno zauzima treću poziciju na premijerligaškoj tabeli.

Gosti su imali dobru prilku u 10. minuti nakon udarca Wagnera ali siguran je bio golman Krupe Kutić. Nakon toga kontranapad Krupe Milanović šutira pored stative. U 18. minutu nakon centrašuta Mijić prema Koljiću koji glavom šalje loptu pored gola. Krupa je u 39. minutu postigla pogodak, nakon kontre Koljića koji sa desne strane upućuje loptu prema Dujaković koji matira golmana Soldu i pogađa za vodstvo Krupe 1:0.

U drugom poluvrmenu prlika za goste udarac Wagnera blokira Vukotić koji je takođe nakon kornera u  šesnaestercu Širokog šutirao glavom ali lopta odlazi pored gola. U 75. minutu odlična prilika za Krupu šutirao je Milutinović loptu zaustavlja golman Širokog.

Utakmica 17. kola BHT Premijer lige BiH između Krupe i Širokog Brijega završena je rezultatom 1 :0.

KRUPA: Kutić, Redžić, Jašarević , Koljić (od 87. Kajkut ),  Ljubenović , Dujaković (od 77. Sadiković ) , Milutinović , Vukotić , Mijić , Aleksić , Milanović (od 66. Mirković).

ŠIROKI BRIJEG: Soldo , Pandža , Ćorić , Plazonić (od 46. Lončar 6), Krstanović , Baraban (od 77. Repić), Wagner, Menalo (od 46. Ćorluka 6), Sesar , Bralić , Marković.